Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

3 międzynarodowa konferencja „Witamina D – minimum, maximum, optimum”

By 18 września 201723 marca, 2022konferencja, Wydarzenia, wykład

Organizacja kolejnej, trzeciej edycji konferencji dotyczącej witaminy D w Polsce – kraju, gdzie szeroko propagowaną i reklamowaną w mediach witaminę D często postrzega się, jako lekarstwo na wiele chorób i zaburzeń – stanowi duże wyzwanie. Rosnąca liczba preparatów medycznych i suplementów zawierających witaminę D, coraz szersza ich dostępność w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością, sprzedaż internetowa wraz z kampanią medialną i wszechobecnymi reklamami powodują w środowisku medycznym uzasadnione kontrowersje i obawy dotyczące bezpieczeństwa wobec tak powszechnego jej stosowania. Sprzedaż suplementów witaminy D stale rośnie, zaś nowe produkty – preparaty wzbogacone o witaminę K2 – dodatkowo stymulują rynek tej witaminy. W efekcie notujemy narastanie dylematów dotyczących występowania skutków niepożądanych, takich jak zwiększenie ryzyka wapnicy nerek, kamicy układu moczowego, interakcji lekowych i innych potencjalnych skutków niepożądanych witaminy D.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.