Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Anatomia funkcjonalna z fizjologią ludzkiego ciała

By 29 sierpnia 201723 marca, 2022szkolenie, Wydarzenia, wykład

Szkolenie skierowane do przyszłych instruktorów fitness i trenerów personalnych oraz osób zainteresowanych szkoleniami o tematyce fizjoterapeutycznej. Szeroka wiedza i praktyczne zastosowanie anatomii i biomechaniki, jest podstawą do nabycia umiejętności na poziomie konkurencyjnym. Klienci branży fitness stawiają coraz większe wymagania względem trenerów, którym powierzą swoje zdrowie. Mauricz Training Center sprosta wymaganiom rynku. W ciągu dwóch dni, kursanci zapoznają się z podstawami anatomii funkcjonalnej, niezbędnej w pracy przyszłego trenera i instruktora fitness. Każda ze wskazany struktur ścięgnisto-mięśniowych omówiona zostanie dodatkowo pod kątem praktycznego zastosowania ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Przekaz treści wzbogacony jest o elementy anatomii palpacyjnej. Dzięki temu, ułatwiliśmy proces nauki tak trudnej i obszernej dziedziny jaką jest anatomia. Przedstawione zostaną podstawowe wzorce ruchowe oraz sekwencje napięć tkankowych podczas ćwiczeń. Istotnym aspektem poruszanym podczas szkolenia jest powięź oraz sposób w jaki łączy określone grupy mięśniowe w całość.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.