Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Diagnoza z Twarzy w dietetyce leczniczej TCM z Iną Diolosą

By 8 lipca 201923 marca, 2022szkolenie, Wydarzenia

Diagnoza z twarzy, obok diagnozy z pulsu i języka, jest kluczową i bardzo rzetelną metodą diagnostyczną w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Osiem podstawowych kształtów głowy, symetria, pięć wzgórz, pałace, interpretacja kolorów, ułożenie organów oraz przebieg meridianów w obrębie twarzy łączy się w zespół powiązań i zależności zgodnie z teorią Pięciu Elementów.
Podczas tego seminarium będzie omawiane również przyporządkowanie narządów do indywidualnych kształtów oczu, nosa, ust, brwi, podbródka. Należy jednak pamiętać, że interpretacja cech twarzy będzie miała wydźwięk tylko i wyłącznie medyczny i terapeutyczny.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.