Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Dzień Pszczoły Miodnej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

By 2 sierpnia 201823 marca, 2022piknik, Wydarzenia

12 sierpnia już po raz kolejny Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza wszystkich miłośników zwierząt do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Pszczoły Miodnej.
Każdy, kto w tym dniu odwiedzi zoo będzie mógł poznać tajniki sztuki pszczelarskiej podczas pokazów przygotowanych przez członków Polskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach. Na najmłodszych czekać będzie wiele pszczelich niespodzianek, m. in.: podczas pogadanki będą mogli poznać bliżej tajemnice z życia pszczół a na koniec sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Dodatkowo, każdy maluch, który w tym dniu przebierze się za pszczołę będzie mógł wziąć udział w konkursie na najlepsze pszczele przebranie. Dla każdego znajdzie się drobny upominek!
Powszechnie wiadomo, że największymi miłośnikami miodu są niedźwiedzie, dlatego, jak co roku przygotowano również pokazowe karmienie tych dużych drapieżników. Smakosze miodów z pewnością z wielką przyjemnością odwiedzą także doroczny kiermasz miodów.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.