Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

IV Konferencja „Cukrzyca i ciąża”

By 4 października 201723 marca, 2022konferencja, Wydarzenia

W tym roku nasze spotkanie będzie miało szczególny charakter, ponieważ świętujemy 30-lecie wprowadzenia w Polsce Banku Środków Technicznych. Była to pierwsza zintegrowana, wieloośrodkowa inicjatywa, podjęta przez środowiska lekarskie zaangażowane w zapewnienie wysokospecjalistycznej opieki położniczej kobietom w ciąży chorującym na cukrzycę, zmierzająca do poprawy warunków samokontroli glikemii i intensyfikacji leczenia u tej populacji ciężarnych. Ci z Państwa, którzy kładli podwaliny obecnego systemu zintegrowanej opieki położniczej nad ciężarną chorującą na cukrzycę w Polsce, z pewnością pamiętają, jakim wyzwaniem było wtedy zapewnienie naszym pacjentkom warunków diagnostyki, leczenia i nadzoru nad ciążą na miarę europejskich standardów.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.