Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Jarmark kasztelański

By 24 kwietnia 201723 marca, 2022piknik, Wydarzenia

W pierwszym dniu wydarzenia (6 maja – sobota, Rynek Główny) zaplanowano Walki turniejowe o Srebrną Różę na półtora ręczne miecze i pokaz Fireshow.

Drugi dzień (7 maja – niedziela, Rynek Główny, Bulwary nad Sołą, Zamek) to czas średniowiecznych zabaw, koncertów, konkursów, inscenizacji i turniejów w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej, jarmarczne kramy i stoiska rzemiosła dawnego.

Wśród rycerstwa na Bulwarach, będzie obozować grupa rekonstrukcji historycznej MILITES działająca przy naszym muzeum.

W zamku natomiast będą udostępnione do zwiedzania wszystkie ekspozycje muzealne, wystawa czasowa „Na bursztynowym szlaku” oraz wieża zamkowa.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.