Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Nowatorskie metody leczenia nadwagi i otyłości

By 28 lipca 201723 marca, 2022konferencja, Wydarzenia, wykład

Podczas jednego dnia kongresowego wysłuchasz aż 7 wykładów i będziesz mieć wyjątkową okazję nauczenia się w jaki sposób pomóc pacjentom z nadwagą i otyłością i jak walczyć ze skutkami chorób, wynikających z ich stanu.

  • Dowiesz się w jakim stopniu cukrzyca typu II i insulinooporność wpływają na zwiększenie masy ciała i czy zawsze to one są przyczyną nadwagi i otyłości.
  • Poznasz przełomowe doniesienia z dziedziny nutrigenomiki i nutrigenetyki, wyjaśniające zależności między genomem a dietą.
  • Przekażemy Ci tylko sprawdzone schematy żywienia i leczenia dzieci z nadwagą i otyłością.
  • Nauczysz się jak skutecznie i szybko wdrożyć dietoterapię i aktywność ruchową u kobiet borykających się z otyłością po ciąży.
  • Zdobędziesz wiedzę o najskuteczniejszych probiotykach i ich wpływie na proces odchudzania oraz oddziaływanie na wątrobę.
  • Dowiesz się w jakim stopniu nieszczelne jelito wpływa na pojawienie się problemu nadwagi i otyłości.
  • Uzyskasz najnowszą wiedzę, dotyczącą wpływu dopingu na problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała u sportowców kończących karierę.
mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.