Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Nowoczesne badania genetyczne i mikroflory jelitowej w praktyce medycznej

By 25 czerwca 201923 marca, 2022szkolenie, Wydarzenia

Podczas szkolenia zostanie podjęta tematyka badań mikrobioty jelitowej i markerów stanu zapalnego przewodu pokarmowego. Uczestnikom zostaną przybliżone następujące zagadnienia:

  • Interakcje mikrobioty jelitowej z organizmem człowieka
  • Rola mikrobioty jelitowej w patomechanizmie chorób przewlekłych
  • Wpływ żywienia na barierę jelitową i skład mikrobioty
  • Jak diagnozować zaburzenia mikrobioty jelitowej?
  • Markery funkcjonalności przewodu pokarmowego jako pomocne narzędzie w pracy z pacjentem
  • Czy probiotyki są niezbędne w terapii? Jak wybrać odpowiedni probiotyk?
mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.