Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Nowotwory – naukowo potwierdzone terapie wspierające profilaktykę i leczenie

By 10 lipca 201923 marca, 2022konferencja, Wydarzenia

Wspólnie z grupą ekspertów, praktyków aktywnie wspierających chorych, a przy tym świetnych mówców, pomówimy o skutecznych i naukowo potwierdzonych sposobach na zmniejszenie ryzyka choroby. Poruszymy tematy takie jak mikroskładniki, predyspozycje genetyczne, badania przesiewowe, produkcję żywności i dodatki do niej, a także zagadnienie mikrobiomu jelitowego i ewentualnej pro-, pre- lub symbiotykoterapii.

W drugiej części konferencji skupimy się na żywieniu chorych w czasie chemio-, radio- i immunoterapii. Nasi wykładowcy odpowiedzą na pytania: co zrobić, gdy rozwija się wyniszczenie? Jakie suplementy stosować – i czy w ogóle? Czy warto decydować się na immunożywienie? Ile „zjada” rana operacyjna? Czy i kiedy zachęcać pacjenta do żywienia do- i pozajelitowego? Kiedy terapia żywieniowa już nie ma sensu? Czy warto stosować dietę ketogenną w żywieniu pacjenta odżywiającego się samodzielnie, a także w postaci emulsji tłuszczowych u chorych onkologicznych żywionych pozajelitowo?

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.