Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

ODCHUDZANIE W PRAKTYCE – WIELOSTRONNE WSPARCIE DIETETYCZNE W REDUKCJI MASY CIAŁA

By 17 stycznia 201923 marca, 2022konferencja, Wydarzenia

Tematy:

Insulinooporność i utrudniona redukcja masy ciała – wyzwanie dla dietetyka i pacjenta. Praktyczne wskazówki postępowania dietetycznego

Zastosowanie suplementów diety oraz składników bioaktywnych w redukcji masy ciała

Bakterie na straży kilogramów – mikroflora jelitowa a nadmierna masa ciała

Odchudzanie zaczyna się w mózgu – psychologiczne aspekty współpracy z pacjentem z nadmierną masą ciała

Kontrowersje żywieniowo-treningowe w odchudzaniu

Ostre cięcie kalorii, czyli głodówki i posty pod lupą – czy warto się głodzić?

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.