Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie rozwój zawodowy jest kluczowy, wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej jest niezwykle istotny. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie (PWSZ Koszalin) jest miejscem, które wyróżnia się w krajobrazie szkolnictwa wyższego, oferując nie tylko solidne podstawy akademickie, ale również praktyczne doświadczenie i nowoczesne podejście do kształcenia.

Nowoczesność w Nauce

Od 5 lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie kształci Studentów na 3-letnich studiach licencjackich na kierunku Dietetyka. Studenci w trakcie edukacji zdobywają nie tylko szeroki zakres wiedzy z zakresu dietetyki ale przede wszystkim umiejętności praktyczne, które dają możliwość rozpoczęcia pracy zawodowej po zakończonych studiach. Program studiów obejmuje zarówno wiedzą z zakresu technologii żywności, organizacji placówek żywienia zbiorowego, dietoprofilaktyki i dietoterapii w różnych schorzeniach ale również z zakresu dietetyki sportowej, która jest coraz bardziej popularną specjalizacją.

Praktyka jako Klucz do Sukcesu

Nasi Studenci mają możliwość zdobywania umiejętności praktycznych w nowocześnie wyposażonych pracowniach. Pracownia Dietetyki oferuje sprzęt do analizy składu masy ciała oraz 16 stanowisk komputerowych z Programem Aliant,  dzięki któremu nasi Studenci układają programy żywieniowe i poznają profesjonalne narzędzia pracy wykorzystywane w zawodzie dietetyka.

W Laboratorium nabywane są umiejętności z zakresu analizy i oceny jakości żywności z wykorzystaniem polarymetru i innych metod diagnostycznych, natomiast umiejętności kulinarne i technologiczne kształtowane są w pracowni kulinarnej zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół.

Przyszli dietetycy uczestniczą też w życiu lokalnej społeczności udzielając się w czasie wydarzeń promujących zdrowy styl życia dla mieszkańców Koszalina i okolic, odwiedzają placówki, w których prowadzi się żywienie zbiorowe.

Praktyki zawodowe realizowane są w licznych Poradniach Dietetycznych i Placówkach Opieki Zdrowotnej, w których część Studentów po ukończeniu studiów dostaje zatrudnienie.

Programy na wysokim poziomie

Nasza oferta edukacyjna obejmuje bogaty wybór kierunków studiów, które są dostosowane do współczesnych potrzeb rynku pracy. W PWSZ Koszalin znajdziesz program, który spełni Twoje aspiracje zawodowe i pomoże Ci osiągnąć sukces w wybranej dziedzinie.

PWSZ w Koszalinie oferuje również studia na takich kierunkach jak:

  • Pielęgniarstwo,
  • Fizjoterapia,
  • Kosmetologia,
  • Ratownictwo Medyczne.

Autor: dr Jolanta Kowalska-Bigulak

dr Jolanta Kowalska-Bigulak – Kierownik Zakładu Dietetyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie, https://www.pwsz-koszalin.pl/