Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

W tym artykule opowiem Ci, czy warto studiować dietetykę? Dowiesz się też, czy warto zainwestować w program dietetyczny? Jaki jest najlepszy moment, aby taką aplikację dietetyczną kupić? Czy program dietetyczny będzie przydatny już na pierwszym roku? Jeśli będziesz studiować dietetykę albo jeszcze się wahasz czy dobrze wybrałeś, koniecznie czytaj dalej… :-).

Zawsze jak opowiadam innym, co robiłam ciekawego na studiach, to wszyscy robią wielkie oczy. Pamiętam zajęcia z biologicznej oceny żywności, gdzie prowadziliśmy prawdziwy eksperyment z udziałem szczurów laboratoryjnych. Poza tym wszystkie inne zajęcia w laboratoriach, gdzie sami prowadziliśmy różne eksperymenty, były bardzo ciekawe. Dodatkowo pamiętam też zajęcia z tzw. maszynoznawstwa, gdzie smażyliśmy placki, frytki, kroiliśmy warzywa, aby sprawdzać i przeliczać wydajność procesów. Były też zajęcia, na których gotowaliśmy i degustowaliśmy.

Studia były zarówno ciekawe, trudne, jak i wymagające. Nie wszystkie zajęcia były lekkie, nie wszystkie wykłady były ciekawe i tego świadomość mieć trzeba. Z kolei niektóre zajęcia zaliczane były dzięki współpracy osób z roku. Wspólne opracowywaliśmy materiały i wzajemnie sobie pomagaliśmy. Mieliśmy dużo pomysłów i wychodziliśmy z inicjatywą do wykładowców, a to procentowało.

Na studiach można poznać wielu wspaniałych ludzi, z którymi kontakt zostanie na lata. Zachęcam też do udziału w wydarzeniach uczelnianych i udzielaniu się w kole naukowym czy w samorządzie studentów. Warto też rozważyć wyjazdy na wymiany międzynarodowe. Studiowanie daje wiele możliwości, tylko trzeba je znaleźć i z nich skorzystać. To, ile ze studiów wyniesiemy, zależy tylko od nas samych.

Jaki jest moim zdaniem wielki plus dla studiowania dietetyki, ale też innych kierunków związanych z żywieniem?

Z pewnością, nawet jeśli po studiach nie będziesz pracować w zawodzie, to jest pewne, że wiedza podczas nich zdobyta, przyda Ci się podczas życia codziennego. Możliwości pracy też jest relatywnie dużo. Tak naprawdę wszystko zależy od szczęścia i predyspozycji. Klasycznie możesz założyć swoją działalność i przyjmować pacjentów nawet u siebie w domu czy online. Jeśli masz dodatkowe zainteresowania, umiejętności, to pomyśl, jak możesz je wykorzystać w pracy dietetyka. Placówki, takie jak szkoły, szpitale, przedszkola również poszukują dietetyków. Może ciekawa będzie dla ciebie praca w firmie cateringowej, doktorat, czy też praca w dużych firmach żywieniowych, czy farmaceutycznych. Wybierając swój kierunek, zastanów się, jaka dziedzina dietetyki najbardziej cię ciekawi i specjalizuj się w tej dziedzinie. Znajdź niszę na rynku, którą zapełnisz. Pamiętaj, że droga zawodowa nie zawsze musi być prosta i jasna. Czasem trzeba poczekać na odpowiedni moment, aby znaleźć pracę, która będzie nas najbardziej satysfakcjonować.

Pamiętaj, że możesz osiągnąć wszystko, co tylko chcesz i pracować na własnych zasadach. Uwierz w siebie i pracuj, aby osiągnąć sukces :-).

Więc co z tym programem do diet?

Wracając do studiowania, na pierwszym roku nie nauczysz się układania diet. Ba, może nawet nie nauczysz się układać diet przez całe studia.

Jak to?

Zapewne poznasz jakiś program dietetyczny. Jednakże nie nauczysz się układania diet, jeśli nie będziesz trenować i nie nabędziesz odpowiedniego narzędzia, czyli programu dla dietetyków.

Kiedy ja byłam na studiach, rynek programów dla dietetyków nie był aż tak rozwinięty, jak obecnie. Pracowaliśmy na naprawdę prymitywnych narzędziach, co wcale nie ułatwiało nauczyć się tych diet układać.

Czego najbardziej brakowało mi podczas studiowania dietetyki?

Programu do układania diet Aliant kalkulator dietetyczny w wersji dla studenta. Wróciłabym z chęcią na studia, ale tylko z takim narzędziem, jak program dietetyczny Aliant. I nie mówię tego, tylko dlatego, że jestem z tą aplikacją dietetyczną związana.

Co da Ci posiadanie programu dla dietetyków Aliant już od pierwszego roku studiów?

  • komfort i wygodę pracy;
  • dostajesz wbudowaną bazę produktów i potraw z możliwością dodawania własnych;
  • z łatwością ułożysz diety eliminacyjne i niskoglikemiczne;
  • możesz wyłączyć z widoku produkty: glutenowe, mleczne, jajeczne i nietolerowane;
  • porównasz wartości odżywcze produktów i potraw;
  • masz możliwość korzystania z programu dla dietetyków Aliant na zajęciach, nawet bez dostępu do internetu;
  • program dietetyczny Aliant w wersji edukacyjnej pozwala Ci pracować na takim samym poziomie, jak wykwalifikowany dietetyk;
  • możesz skomponować swoją bazę produktów i potraw, z późniejszą możliwością przeniesienia tej bazy danych do pełnej wersji programu dietetycznego Aliant;
  • za każdy rok korzystania z wersji edukacyjnej programu dietetycznego Aliant dodajemy ci 3 miesiące gratis do licencji okresowej lub do pakietu asysta. (Sprawdź szczegóły tutaj).

Czy cena programu dla dietetyków Alianta w wersji dla studenta jest moim zdaniem wygórowana?

Moim zdaniem nie. Koszt 12 miesięcy użytkowania programu dla dietetyków Aliant w wersji edukacyjnej to w przeliczeniu na 1 miesiąc tylko 12,5 zł brutto, czyli 150 zł brutto/rok. Za taką cenę dostajesz kompletne narzędzie do nauki układania jadłospisów z najpotrzebniejszymi funkcjami. Kliknij i porównaj funkcje. Ponadto uważam, że jest to przystępna cena dla każdego studenta. Program do diet Aliant możesz kupić już na pierwszym roku studiów, ale także na każdym innym.

Studiowanie dietetyki to była dla mnie wielka przygoda. Choć nie zawsze było lekko, to nie żałuję tego wyboru. Dzięki dietetyce mam bardzo ciekawą pracę. Życzę także Tobie wspaniałych studiów i powodzenia w przyszłej pracy!

Masz pytania?
Napisz: kontakt@aliant.com.pl
Zadzwoń: 590-091-495

Pobierz demo.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Aliant, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, gotuje i spaceruje.