Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

XI edycja Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego

By 22 maja 201723 marca, 2022festiwal produktów, piknik, Wydarzenia

Święto to znakomita okazja do spróbowania specjałów z listy produktów tradycyjnych, prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na której wytwórcy z Pomorskiego zarejestrowali aż 175 wyroby spożywcze. Daje to naszemu regionowi czwarte miejsce w Polsce.

W uliczce Biskupa Edmunda Nowickiego prowadzącej z parku do katedry będą ustawione stoiska, drewniane domki i stragany. Podczas święta będzie można zaprezentować asortyment związany z regionem, żywność wytwarzaną w województwie pomorskim, według wieloletnich, tradycyjnych metod i receptur. Organizator zaprasza do udziału w wydarzeniu lokalnych producentów, wytwórców, stowarzyszenia, zrzeszenia rolników i koła gospodyń wiejskich.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.