Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Zastosowanie Diety Ketogennej w Medycynie

By 1 października 201823 marca, 2022szkolenie, Wydarzenia

Wybrane choroby neurologiczne i wrodzone wady metabolizmu to jak na razie jedyne regulowane zaleceniami grupy schorzeń, w których wykorzystawane jest lecznicze działanie diety ketogennej. I dokładnie chodzi o leczenie, a nie tylko wspieranie terapii. Dieta powinna być przepisywana przez lekarza i prowadzona przy współudziale doświadczonego dietetyka. Międzynarodowe zalecenia opisują wskazania i przeciwwskazania stosowania diety ketogennej, wskazują na powikłania, systematyzują badania konieczne do wykonania przed wprowadzeniem i w trakcie prowadzenia diety, szczegółowo opisują rodzaje diet bogatotłuszczowych oraz tryb ich prowadzenia.

Wszystkie te zagadnienia, łącznie z praktycznym wykorzystaniem diety ketogennej, będą poruszone podczas szkolenia.

mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.