Skip to main content
Polityka prywatności
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?

Aliant program dla dietetyków pozwala utworzyć internetowe konto pacjenta oraz wysyłać tam diety. Zobacz jakie to proste. Konto online pacjenta znajduje się na specjalnie dedykowanej stronie internetowej, na której po zalogowaniu się, pacjent będzie miał dostęp do wszystkich swoich diet, wraz z listą zakupów i zaleceniami. Dostęp do konta online jest możliwy z każdego urządzenia, zarówno z komputera, jak i z telefonu komórkowego. Czytaj dalej i zobacz, jak działa konto pacjenta online oraz jakie daje korzyści.

Jakie zalety ma konto online dla dietetyka?

 • założysz je w mniej niż 1 minutę, już podczas pierwszej wizyty;
 • szybko wyślesz spersonalizowaną dietę, z poziomu szablonów wydruku;
 • podczas wysyłki możesz nadać indywidualną nazwę diety, inną niż nazwa diety na Twoim dysku;
 • tylko Ty dodajesz i usuwasz diety w panelu pacjenta;
 • to Ty decydujesz, jakie diety się tam znajdą;
 • w każdej chwili możesz usunąć konto pacjenta, jeśli z różnych względów nie będziesz chcieć, aby pacjent miał dłużej do niego dłużej dostęp;

Jakie zalety ma konto online dla pacjenta?

 • przyjazny interface;
 • prosta obsługa;
 • przejrzysta i czytelna organizacja strony;
 • wszystko w jednym miejscu – żadna dieta się nie zgubi;
 • chronologia – możliwość odszukiwania diet po dacie dodania;
 • swobodny dostęp do panelu – z każdego miejsca i w każdym czasie;
 • możliwość przetłumaczenie diety na inny język, dzięki automatycznemu tłumaczowi stron;
 • bezpieczeństwo danych – dzięki protokołowi SSL

Ważne: funkcjonalność jest dostępna dla użytkowników pełnej wersji programu, posiadających licencję wieczystą z aktywnym Pakietem Asysta 12 m-cy lub licencję okresową. Dla pacjenta korzystanie z konta jest bezpłatne.

Jak utworzyć pacjentowi konto w panelu? 

1) Najpierw wejdź do karty pacjenta i upewnij się, że masz wpisany adres e-mail klienta. Następnie kliknij ikonkę ‘KONTO ONLINE’.

Aktywacja konta pacjenta, w karcie pacjenta.

2) Teraz pojawi się komunikat: ‘Konto zostało utworzone’, a klient dostanie automatyczne powiadomienie na maila o utworzeniu dla niego konta z loginem, tymczasowym hasłem i adresem strony www, gdzie ma się udać.

Aktywacja konta pacjenta w karcie pacjenta.

3)  Ikonka ‘KONTO ONLINE’ zmieni kolor na zielony, to znaczy, że konto zostało utworzone, a pacjent dostał na swojego maila powiadomienie o jego utworzeniu.

aliant program dla dietetykówKonto online aktywne.

Natomiast wiadomość e-mail, wysyłana automatycznie do pacjenta, wygląda następująco:

 

Treść e-maila z powiadomieniem o utworzeniu konta online, który otrzyma pacjent.

Jak wysłać dietę na konto?

Kiedy utworzysz już dietę dla pacjenta, wystarczy, że przejdziesz do wybranego szablonu wydruku (‘Dieta-Drukuj’) i klikniesz ikonkę:

aliant program dla dietetyków

Wysyłka diety do panelu pacjenta do jego konta online.aliant program dla dietetykówWysyłka diety do panelu pacjenta do jego konta online.

Następnie, po naciśnięciu ikony pojawi się okno, które pozwala na wpisanie nazwy diety, którą wysyłasz, np. ‘Dieta_1’. Nazwa może być inna, niż ta, pod którą zapiszesz dietę na dysku. Po wybraniu nazwy, kliknij ‘Wyślij’.

aliant program dla dietetyków

Wysyłka diety do panelu pacjenta do jego konta online.

W efekcie zobaczysz komunikat:aliant program dla dietetyków

Wysyłka diety do panelu pacjenta.

Wysłana dieta składa się z tych elementów, które oznaczysz (= włączysz) w Aliancie na oknie konfiguracji wydruku. W najszerszej opcji może się składać ze:

 • strony tytułowej,
 • planu tygodniowego,
 • zaleceń,
 • diety
 • i listy zakupów.

Ponadto dietę można wysyłać zarówno z formatu PDF jak i HTML. Na konto pacjenta zostanie dostarczona w obydwu formatach.

Po każdej wysyłce diety, pacjent otrzyma też powiadomienie na maila, o ile włączy to ustawienie na swoim koncie:

aliant program dla dietetyków

Powiadomienie o nowej diecie w panelu pacjenta.

Jak sprawdzisz listę wysłanych diet?

Zobaczysz listę wszystkich wysłanych diet dla danego pacjenta, wchodząc do jego karty i kliknąć ‘KONTO ONLINE’.

aliant program dla dietetyków

Podgląd diet wysłanych do panelu klienta.

Zobaczysz wówczas wszystkie wysłane do panelu pacjenta diety.

Podgląd diet wysłanych do panelu klienta.

Na powyższym oknie, w razie pomyłki, możesz usunąć wysłaną wcześniej dietę. Wystarczy, że zaznaczysz dietę i klikniesz ‘USUŃ’. Dieta zniknie z panelu pacjenta.

Jak podejrzeć dietę wysłaną do pacjenta?

Można to zrobić bezpośrednio z karty pacjenta. Trzeba zaznaczyć jedną z wysłanych diet, następnie wybrać przycisk ’ PODGLĄD’, który widnieje NA OKNIE, na zdjęciu powyżej. Następnie pojawi się okno z całą treścią diety, która została wysłana.

Podgląd wysłanej treści diety, z poziomu karty pacjenta.

Pacjent po zalogowaniu się na: https://panel.aliant.com.pl/ zobaczy diety, które zostały dla niego wysłane, a które Ty widzisz w jego karcie.

Diety wysłane do panelu klienta.

Jak usunąć całe konto online?

Jako dietetyk, możesz bezpośrednio z Alianta usunąć całe konto online pacjenta. Wystarczy, że wejdziesz do karty pacjenta i wybierzesz ‘USUŃ’ aby zlikwidować konto pacjenta.

aliant program dla dietetykówUsuwanie konta online pacjenta.

Możesz przetestować wysyłanie/usuwanie diet do i z panelu pacjenta, a także usuwanie konta pacjenta, zakładając testową kartę pacjenta dla siebie i podając swój adres e-mail. Zobacz w praktyce, jakie to proste.

Uwaga: konto online jest ściśle powiązane z podanym w karcie pacjenta adresem e-mail. W razie zmiany e-maila pacjent utraci dostęp do swojego starego konta. Diety będą wysyłane na nowe konto powiązane z nowym adresem e-mail.

Koniecznie wypróbuj i daj znać, jak Ci się podoba nowa funkcjonalność. 🙂
mm

Autor: Wioleta Stefaniak

mgr Wioleta Stefaniak – dietetyk w zespole Alianta, absolwentka dietetyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz filologii niemieckiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej. Aktywna uczestniczka wielu projektów, konferencji i szkoleń z zakresu dietetyki oraz żywienia. Jej praca magisterska została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Cały czas poszerza swoje horyzonty. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W wolnych chwilach pije dobrą kawę, czyta książki, zgłębia tajniki szydełkowania i ogląda programy kulinarne.